Jak spustit správce úloh a ukončit aplikace na PC

Běžící aplikace na PC účastníka lze zkontrolovat pomocí Správce úloh. Před nastavením celé obrazovky účastník bude postupovat viz níže.

Takto vypadá obrazovka a spodní lišta na počítači s operačním systémem Windows

Účastník klikne současně na klávesnici Ctrl+Alt+Delete nebo Ctrl+Shift+Esc

Jakmile se otevře správce úloh, a účastník nebude mít Aplikace a Procesy na pozadí rozdělené klikne na NÁZEV a spuštěné aplikací a procesy na pozadí se seřadí.

Pokud se tak nestane druhá možnost je kliknout pravým tlačítkem na Název a zadáte Typ poté se ukáže Aplikace nebo Proces na pozadí a dle tohoto rozdělení účastník postupně označí jednotlivé aplikace a následně klikne na ukončit úlohu.

Účastník nechává spuštěnou pouze aplikaci prohlížeče (Chrome, Edge, Firefox, Safari, Opera, Brave) a Správce úloh.

Jakmile budou účastníkem všechny aplikace vypnuté, komisař/administrátor pořídí snímek obrazovky, který obratem nahraje k dokladu ještě než potvrdí do chatu, že je účastník připraven. Následně může účastník kliknout na zelené tlačítko Celá obrazovka

Jak spustit správce úloh a ukončit aplikace na MACU

Běžící aplikace na Mac lze zkontrolovat pomocí Vynucení ukončení aplikací. Před nastavením celé obrazovky bude účastník postupovat podle postupu viz níže.

Takto vypadá obrazovka a spodní lišta na Macu

Účastník klikne současně na klávesnici na OPTION+COMMAND+ESC, následně se mu zobrazí okno se spuštěnými aplikacemi.

Účastník postupně označí jednotlivé aplikace a následně klikne na Vynutit ukončení

Účastník k zahájení zkoušky nechá spuštěnou pouze aplikaci prohlížeče (Chrome, Edge, Firefox, Safari, Opera, Brave) a Finder

Jakmile budou účastníkem všechny aplikace vypnuté, komisař/administrátor pořídí snímek obrazovky, který obratem nahraje k dokladu ještě než potvrdí do chatu, že je účastník připraven. Následně může účastník kliknout na zelené tlačítko Celá obrazovka

Možné problémy

V případě, že se Vám okno správce úloh se spuštěnými aplikacemi nezobrazí, je to známka toho, že má účastník špatně nasdílenou obrazovku a je nutné účastníkovi sdělit, aby sdílení obrazovky ukončil a nasdílel obrazovku znovu s tím, že klikne na sdílet celou obrazovku.

Jakmile účastník klikne na zelené tlačítko sdílet obrazovku, zobrazí se mu okno Karta prohlížeče / Okno / Celá obrazovka, následně musí kliknout na řádek Celá obrazovka pak klikne na obrázek s náhledem obrazovky tím se aktivuje modré tlačítko Sdílet (Share). Je potřeba vidět všechno co by účastník případně dělal na svém počítači.

Nebo v nabídce Apple v levém horním rohu obrazovky zvolte Vynutit ukončení.

Nebo na PC ve spodní liště kliknete pravým tlačítkem myši, kde se zobrazí roletka s nabídkou. Následně kliknout na řádek Spustit správce úloh.

Napsat komentář 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *